Úvod

Dobrý den,

jste na stránkách, kde bych Vám ráda předala informace o výživě. Protože má původní profese je zdravotní sestra a nějakou dobu jsem i tuto profesi vykonávala, tak mi péče o druhé zůstala v srdci.

Výživou se zabývám po většinu mého života. Protože jsou v tomto oboru různé mýty, tak bych Vám ráda na těchto stránkách postupně poskytla své vysvětlení.

Stránky budou postupně upravovány a doplňovány, takže pokud se nedozvíte odpovědi na Vaše otázky právě teď, určitě je najdete v dnech následujících, nebo mne můžete kontaktovat.

Tak jako své auto „krmíte“ těmi správnými pohonnými hmotami, aby Vám dobře fungovalo a sloužilo, tak i Vaše tělo by mělo být správně živeno.

Strava by měla být pestrá, aby uspokojila adekvátní potřeby našeho těla, které se odvíjejí od toho, jakou máme psychickou nebo fyzickou zátěž, zda jsme žena, muž či dítě. Dále bychom měli zohlednit roční a denní období a zdravotní stav.

Správně zvolená strava Vám dodá energii, životní sílu, zdraví, vitalitu a povzbudí Vás do další aktivity.

Pokud jste po jídle unavení, bez energie, bez dobré nálady, bez kondice, chce se Vám spát, máte trávicí problémy, tak jste zřejmě zvolili nesprávnou kombinaci jídla co do složení, množství, kvality a úpravy.

Vládne zde trh

Potravinové společnosti se předhánějí v chuťových, převážně chemických variacích, a tak vymýšlejí čím dál větší a silnější chuťové kombinace, aby nalákaly spotřebitele.

To vede k tomu, že chuťové buňky jsou zanesené, na jemné chutě nereagují a tak se může stát, že nám přirozené potraviny nechutnají.

Máme neustále potřebu střídat chutě, slané přebíjíme sladkým a opačně. Jsme v začarovaném kruhu, naše tělo je neustále ve velkých výkyvech, vede to k přejídání, přibývání na váze, nárůstu tukové hmoty, snížení aktivní tělesné hmoty, rozčílení, nervozitě, podráždění a mohou se objevovat zdravotní komplikace.

Po několika dnech vyvážené stravy bez chemie se chuť pročistí a člověk se diví, jaké se mu pole chutí najednou otevře.

Nedostatek stravy v našich podmínkách prakticky nehrozí, zato se dnes a denně setkáváme s problémy a zatížením organismu z nadbytku stravy.

Zdravá strava je taková, kterou naše tělo dokáže strávit. Proto je důležité dbát na správné množství, složení, úpravu a kombinaci.

Komentáře

komentáře

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat